Kalcio nauda augalams

Pradedame rašyti blogą ir patarimus jums, sodininkai, augintojai o gal net ir ūkininkai, manau visi turės galimybę praplėsti žinias, gal ir profesionalai prisiminti šį bei tą ką jie primiršę kadangi visi šie blogai bus rašomi atsižvelgiant į naujausią informaciją ir mūsų sodininkystės pasaulio aktualias 🙂

Pirmiausia pradėkime iškarto nuo elemento apie kurį aš kuriu daugiausiai video ir labiausiai jums kvaršinu galvą, t.y kalcis ir jo svarba augalams, norėčiau pridėti, kad pramoniniose ūkiuose tai yra viena iš daugiausiai naudojamų trąšų norint užtikrinti, kad vaisiai būtų auksčiausios kokybės

Pirmiausia tai kalcio svarba augalams: užtikrinant sveiką augimą ir vystymąsi.

Kalcis (Ca) yra būtinas mineralas, kuris yra nepaprastai svarbus augalų gyvenimo ciklui. Kalcis yra būtinas visose augalo dalyse, nuo šaknų iki lapų, ir įtakoja daugelį svarbių procesų augalo organizme.

Viena iš pagrindinių kalcio funkcijų yra dalyvauti ląstelių struktūros formavime. Kalcis suteikia ląstelei tvirtumą ir stiprumą, padeda išlaikyti tinkamą ląstelių formą ir stabilumą. Be to, kalcis yra svarbus augalo ląstelių sienų sudedamoji dalis, kurios užtikrina ląstelių apsaugą ir struktūrą.

Be savo tiesioginės įtakos augalų struktūrai ir augimui, kalcis taip pat gali padėti augalams išvengti tam tikrų ligų. Pakankamas kalcio kiekis augaluose padidina jų atsparumą tam tikroms ligoms, pvz., pelėsiui ir puvinio ligoms.

PVZ: tręšiant pomidorus kalcio trąšomis galite išvengti pomidorų viršutinio pūvinio.

Kalcis gali stiprinti augalų audinius ir pagerinti jų apsaugos mechanizmus nuo kenkėjų ir patogeninių mikroorganizmų.

Trūkstant kalcio augaluose, gali atsirasti įvairių negalavimų. Tai gali apimti ląstelių deformacijas, sulėtėjusį augimą, silpnas šaknų sistemos vystymąsi ir pažeidimus augalo struktūroje.

Norint padidinti kalcio kiekį dirvožemyje, galima imtis tam tikrų veiksmų. Pirmiausia, galite naudoti kalcio turinčias trąšas, kurios papildys dirvožemio kalcio kiekį. Kompostas ir durpės taip pat gali būti naudingi, nes jie gali turėti pakankamai kalcio ir kitų maistinių medžiagų.

Kalcio trūkumo nuotraukas galite matyti apačioje

Esant stipriam kalcio trūkumui pirmiausia sukasi jauni lapai.

Pomidorai kalcio trūkumui yra ypač jautrūs ir pirmieji kalcio trūkumo simptomai dėja dažnai pasirodo an pačiū vaisių puvinio pavidalu.